Grįžus iš 300 Lakes ralio.

Prisimenat D. Butvilo patarimus pergalės link?

Štai patarimai, kaip mes sugebėjom pasiekti ralio finišą ir 'apgauti' blogą sėkmę.

1. Nesistenk padaryti visko vienas. Jeigu dėl laiko trūkumo, blogos sveikatos ir pan. problemų visko nespėji atlikti su automobiliu. Pasitikėk draugais arba mechanikais ir leisk jiems imtis iniciatyvos padedant.

2. Stenograma sudaryta blogoje fizinėje formoje arba sergant - niekada nebus tiksli ir jau ralio metu visad tai reikia atsiminti. 

3. Nereikia tikėtis stebuklo, jei automobilis buna užvestas po didelio remonto ar ilgo stovėjimo paskutinę dieną prieš varžybas. Shakedown'as labai pravertė ir, žinoma, važiuojant trečią kartą automobilis užgeso. Pralaukėm kelias minutes, pakrapštėm laidus, paspardėm padangas, palaikėm špygas ir automobilis užsivedė stebuklingai be jokios priežasties. Dėl ko tai buvo kolkas nežinau, bet ralio metu ši problema neiškilo daugiau, o ir tikiuos šis blogos sėkmės punktas neišlys ir kituose raliuose arba surasim iki to laiko problemą


4. Nereikia tikėtis stebuklo, jeigu paskutinį karta sedais už sportinės mašinos vairo prieš kelis mėnesius arba buvai patyręs avariją. Greitai važiuoti nesigaus, o to bandyti daryti irgi negalima, nes dėl 2 ir 3 punkto rezultatas gali būti liudnas griovyje.

5. Sugedus - ieškok draugiškos pagalbos. Po pirmo gr'o sudegė generatorius. Kaip ir pernai R. Lipeikis davė šlangą per tą patį ralį, taip ir šiemet davė naują generatorių. Remontui atlikti stipriai padėjo Paulius Insoda ir K. Raišio komanda. 

6. Važiuojant pagal super rally taisyklę ir 'apėjus' ankstesnius punktus nereikia niekam nieko bandyti įrodyti ir kreipti demesį į tai, ką gali kiti apie tave pagalvoti arba šnekėti. Susikuri naujus tiklsus ir važiuoji sukdamas kilometrus link finišo bei mėgaujies gražiais ruožais, kaupi patirtį, grožiesi žiurovų gausa bei smagiai leidi laiką.

7. Sugedus automobiliui važiuoji tol kol nepradeda daugiau jis gadintis. Labai praverčia mažesnio slėgio radiatoriaus kamštelis kai prapučia metalinę galvutės tarpinę.  Bent jau radiatoriai nesprogsta, bet 'peregonuose' nuolat dairaisi vandens telkinių, prieš kiekvieną startą pildai pilnai aušinimo sistemą ir važiuojant ruožą stebi teperatūros rodyklę. Mums važiuojant 8 km ruožus viskas ok būdavo, o važiuojant ilguosius pusiaukelėje pradėdavo kaisti variklis. Įjungtas pečiukas pasidaro geras rodiklis vandens kiekiui nustatyti sistemoje. Jeigu pučia karštą orą, tai dar galima judėti ir skysčio minimaliai pakanka. Bet antilagas išjungiamas, ventiliatoriai įjungiami veikimui visą laiką (psichologiškai ramiau), o važiuojant ruožą bei sekant nuolat teperatūrą reikia atsiminti, kad automobilyje su turbina, kuo daugiau pus turbina, tuo daugiau į sistemą pateks papildomo slėgio iš cilindrų.

8. Nereikia siekti beatodariškai savo tikslų. Ralyje rezultato jau nebuvo, važiuoti nesigavo, variklis kaito ir gadinosi, bet važiavom įsikalus tikslą pasiekti finišą po visų nesekmių. Ar tai reikėjo daryti - nežinau. Ar tai turės pasekmių - parodys ateitis. Psichologiškai tiek dėl vairavimo, tiek dėl automobilio dabar bus truputi ramiau prieš sekančias varžybas, nors tai vėliau gali kainuoti daugiau ir varžybose visgi vertėjo priiminėti sprendimą dėl sustojimo arba važiavimo toliau.

Filmavau iš vidaus. Visame ralyje buvo tik vienas 'big' momentas iš serijos 'eina na.... kaip pasisekė'